Kit Flin – bajker i veliki ljubitelj motocikala

Postavi na
06.03.2019.

Frontmen benda “Prodidži”, Kit Flint, preminuo je u 49 godina, a vest je šokirala ljubitelje muzike širom sveta.

Osim što je poznat po svom muzičkom stvaralaštvu, Flint je bio strastveni vozač motocikala, a dobro se snalazio i na trkačkoj stazi, pa zato ne čudi činjenica da je za razne moto magazine testirao nove motocikle.

Prvi motocikl koji je vozio je bila Yamaha FS1-E, da bi Flint potom kupio modele RD80LC ii RD400 istog proizvođača. Zatim je te mašine zamenio Suzukijevim GSX-1100EFE, koji je modifikovao na zapreminu od 1.190 kubika.

Flint je 1992. kupio Hondu CBR900RR Fireblade, a ofarbao ju je u boje GP tima, jer je bio veliki navijač Mika Duana. Kasnije ju je prodao i kupio drugu, koju je uglavnom koristio na stazi.

1998. je prvi put probao pravi trkački motocikl – bio je to Ducati – a toliko mu se dopao da je i sam vozio na nekoliko superbajk trka. Težak udes je zaustavio njegove trkačke ambicije, a i bend je vredno radio na albumu “Firestarter”, koji je bio najprodavaniji album ovog britanskog sastava.

Pre četiri godine je postao menadžer Hottrax tima, s kojim je u “endurance” kategoriji ostvario zapažene rezultate. Tim je prvu sezonu završio na četvrtom mestu, da bi već u narednoj stigoa do naslova. 2018. su osvojili i nacionalnu klasu.

Poslednja dva motocikla koje je Flint imao u vlasništvu su KTM 350 EXC i TTR150.