autopromet

WSBK Mizano - Izveštaj i rezultati

Postavi na
08.07.2018.

Završen je trkački vikend na stazi Mizano u Italiji, još jedan lep trkački vikend sa zanimljivim trkama ostje iza nas.

Prva superbajk trka protekla je u znaku prošlogodišnjeg šampiona, iako je Sajks startovao sa pol pozicije Rea je imao bolji start i brzo se našao u vođstvu, njegova prva pozicija nije bila u opasnosti nijednom u toku trke te je Rea upisao novu pobedu. Trka nije bila preterano uzbudljiva pošto su prva tri mesta rešena još u početku trke, Dejvis je zauzeo drugu poziciju a sve bolji Laverti je bio treći na Apriliji RSV4 RF. Yamahini vozači nisu imali sjajan dan, Van der Mark je završio trku na četvrtoj poziciji a Aleks louz je trku završio padom.

Kawasaki ZX10RR

Drugu superbajk trku sa pol pozicije započeo Van der Mark ali je Ćavi Fore na Ducatiju imao odličan start i preuzeo vođstvo koje nije dugo trajalo jer je Fores trku završio padom. Trku je rano završio i Đordi Tores pošto je njegova MV Agusta ’’ispustila dušu’’. Van der Mark na Yamahi preuzeo je vođstvo i napravio blagu prednost u odnosu na Melandrija koji se izborio sa Sajksom i Dejvisom. Rea se probijao nešto duže nego inače iz trećeg startnog reda. Na polovini trke Rea je uspeo da stigne Melandrija i započela je veoma zanimljiva borba za drugu poziciju. Iako je Rea imao bolji ritam Melandri se trudio da mu oteža posao uzvraćajući preticanjem svaki put kada ga je Rea pretekao.

Aprilia RSV4 RF

Rea je posle par krugova borbe ipak uspeo da napravi blagu prednost u odnosu na Melandrija i dao se u poteru sa Van der Markom. Rea i Van der Mark pružili su nam veoma uzbudljivu borbu sa puno preticanja. Van der Mark se svojski potrudio da se odupre Rei ali je vozač Kawasakija na dva kruga pre kraja uspeo da obiđe Yamahinog vozača. Van der Mark je ipak da sve od sebe da obiđe Reu i do kraja trke mu je bio ’’na točak’’ ali Rea je odlično branio poziciju i uspeo da upiše 10 pobedu ove sezone i na odmor odlazi sa 92 boda prednosti.

Van der Mark

Supersport klasa nije nam pružila uzbuđenje kao na prethodnim trkama, uglavnom zahvaljujući odličnoj vožnji Federika Karikasula na Yamahi R6 koji je briljirao na domaćoj stazi zabeleživši pobedu. Kao drugoplasirani trku je završio odlični Rafael De Rosa na MV Agusti F3 675. MV Agusta dokazuje iz trke u trku da je jedini proizvođač sposoban da se odupre dominantnoj Yamahi R6. Treće mesto pripalo je lideru šampionata Sandro Korteseu, Kortese je završio ispred svog rivala za šampionsku titulu Žula Kluzela.

Yamaha R6 Karikasulo

Kortese sada vodi u šampionatu sa 5 bodova prednosti u odnosu na Kluzela.

Supersport 300 trka nije omanula ovog vikenda u pogledu preticanja i neizvesnosti. Bukvalo se do linije cilja nije znalo ko će odneti pobedu. Na kraju kao najspretniji pokazao se Italijan Bastianeli na Kawasaki Ninja 400 motociklu ispred Pereza i Gonzalesa. Lider šampionata Ana Karasko završila je trku na 10. poziciji ali i dalje vodi u šampionatu sa 16 bodova prednosti u odnosu na Luku Grunvalda.

U superbajk šampionatu sada sledi pauza čak do 14. septembra i trke u Portugalu kada će Rea ali i Ana Karasko imati priliku da osvoje šampionsku titulu u svojim kategorijama.