Serbian Racing Team – Dijamant na trci 24H Bol d’ Or

Postavi na
17.04.2011.

Srpska ekipa „Serbian Racing Team – Dijamant“ u sastavu: Dragoslav Perišić, Nenad Stojanović i Iounut Mistode nastupili su na motociklu Suzuki GSXR 1000 K10 na prvoj ovogodišnjoj trci Svetskog Endurance Šampionata u Francuskoj.

Na čuvenoj maratonskoj trci  „24h Bol d’ Or“ nastupilo je 52 ekipe iz čitavog sveta. Posle 24 sata iscrpljujuće trke, posle nekoliko ozbiljnih intervencija na motociklu, naša ekipa je završila trku na 17. mestu u klasi superstock, odnosno na 35. mestu u generalnom plasmanu. Sama trka je vožena po izuzetno hladnom i vetrovitom vremenu (više od 9 sati voženo je po jakoj kiši), što je uslovilo da čak 17 ekipa odustane od daljeg takmičenja tokom ove 24-satne trke.

Prva izjava našeg menadžera i prvog vozača reprezentacije Srbije, Dragoslava Kula Perišića je: „Izuzetno naporna trka je za nama. U poslednjem satu smo izgubili tri pozicije usled kvara na motociklu i tako smo ostali bez osvojenih bodova. Ipak, zadovoljan sam jer smo završili trku. Pored odličnih vožnji svih vozača, želeo bih da pohvalim rad tima naših mehaničara koji su nam omogućili da prevaziđemo sve kvarove na motociklu i trku odvozamo do kraja.“

Sledeća trka Svetskog Endurance Šampionata se vozi 22. Maja u Španiji (Albacete) i traje 8 sati.

Ovom prilikom se zahvaljujemo svim sponzorima koji su nam omogućili odlazak na ovo prestižno takmičenje.