autopromet

NAGRADA MOTUL 2007. - BALKANSKI ŠAMPIONAT - ŠAMPIONAT SRBIJE - KEEWAY SCOOTER CUP

Postavi na
14.08.2007.

Za vikend je na aerodromu Batajnica vožena moto trka Balkanskog Šampionata u disciplini kružne trke, četvrta trka Šampionata Srbije kao i Keeway Scooter Cup. Puno uzbudljivih duela, dan koji je protekao bez kiše i odlična organizacija obeležili su protekli trkaćki vikend...

Trke su vožene u četri klasa a u pauzi je vožen i Keeway Scooter Cup. Prvi su nastupili takmičari u klasi 125cc u kojoj je pobedio Almir Šabanagić ispred Balše Zorića i gosta iz Rumunije Petru Ćirita.

U klasi moto hepening borba se vodila između Manolisa gosta iz grčke, Dudaša, Stojkovića i Jovanovića. Prvo mesto je na kraju osvojio Branislav Jovanović, drugi je bio Manolis a Dudaš treći.

U klasi do 600cc, koja je bila i najbrojnija, prvo mesto pripalo je Nenadu Stojanoviću drugo mesto pripalo je Alkivadis Sinorisu dok je treće zauzeo bugarin Radestin Todorov. Četvrti je trku završio Veljko Vidić koji je i sa povedama ključne kosti i ramena ipak uspeo trku da privede kraju i da zadrži prvo mestu u generalnom plsmanu Šampionata Srbije.

Pre klase od 1000cc na stazu su izašli najmlađi vozači Keeway Scooter Cupa. Prvo mesto zauzeo je Aldin Šabanagić ispred Mirčea Vraitorua i Vlade Birčanina.

Vozači u klasi 1000 štok sport su nastupili kao po običaju na kraju trkačkog dana. Borba u ovoj klasi se vodila između Nenada Petrovića, Miloša Milovanovića i bugarina Martina Čoja. Nenad Petrović je trijumfovao u ovoj klasi ispred Čoja i Miovanovića.

Svečanom dodelom pehara završen je još jedan trkački vikend koji je protekao u odličnoj organizaciji Moto Saveza Srbije koji se zahvaljuje svim sponzorima klasa sto su imali sluha da nagrade naše takmičare.

Sledeća trka za Šampionat Srbije je u Kraljevu 26.08.2007.

NAGRADA MOTUL 2007. - BALKANSKI ŠAMPIONAT - ŠAMPIONAT SRBIJE - KEEWAY SCOOTER CUP NAGRADA MOTUL 2007. - BALKANSKI ŠAMPIONAT - ŠAMPIONAT SRBIJE - KEEWAY SCOOTER CUP NAGRADA MOTUL 2007. - BALKANSKI ŠAMPIONAT - ŠAMPIONAT SRBIJE - KEEWAY SCOOTER CUP