autopromet

Istočno evropski šampionat - Druga trka, Serres Grčka

Postavi na
23.06.2008.

Sedam takmičara Serbian Racing Group-a uzelo je učešće 22.06.2008. na drugoj trci Istočnoevropskog Šampionata koja se održala u Grčkoj- Serres...

Obzirom da je u Petak staza bila otvorena za slobodan trening naši takmičari su iskoristili priliku da se još malo pripreme za trku. Klasa Supersport je za SRG bila veoma interesantna obzirom da je učestvovalo 5 naših takmičara i da je došlo do preokreta u odnosu na startne pozicije koje je odredio kvalifikacioni trening održan u Subotu.

Mladi Marko Stošić je sa pete starne pozicije trku završio kao četvrti. Stošićevo najbolje vreme na treningu je bilo 1:25:957 a na trci 1:25:577. Kako Marko nije ni petak iskoristio za trening a i u subotu na treningu je kako se to u trkačkom žargonu kaže „štedeo gume“ SRG je prezadovoljan uspehom i mestom ovog mladog takmičara koji nam se pridružio iz Južne Afrike gde je takođe vozio moto trke, i koji pokazuje sve bolje i bolje rezultate iz trke u trku.

Naravno kao što je i za očekivati bilo i Nenad Stojanović- Cvrle se našao među prvih pet. Stojanović je sa četvrte startne pozicije trku završio na petom mestu. Najbolje vreme na treningu bilo je 1:25:771, na trci 1:25:332. Stojanović je takođe doneo dosta uzbuđenja navijačkom timu koji je došao da bodri naše takmičare, obzirom da je u nekoliko krugova držao treće mesto.

Mladi Miloš Nešić je sa šesnaeste startne pozicije trku završio na devetom mestu. Najbolje vreme na treningu 1:29:523, na trci 1:27:480. Dosta dobar plasman obzirom da je ukupno učestvovalo 24 takmičara u ovoj klasi i da je konkurencija bila jaka.

Nikola Buljić inače vlasnik Nb racing team-a je sa dvanaeste startne pozicije trku završio na desetom mestu. Najbolje vreme na treningu 1:27:927, na trci 1:26:946.

Posebnu pažnju naravno zaslužuje Boban Lazić član Max racing team-a obzirom da je prijavio učešće u dve klase. Sam redosled trka klasa koje je vozio-jedna za drugom Supersport pa Superstock bez neophodne pauze kao i veoma visoka temperatura u Serezu , uzrok su odluke Lazića da i pored velike želje nije vozio trku u klasi Superstock. Propust je organizatora da nije poveo računa o takmičarima koji voze dve klase. Sa dvadesete starne pozicije i najboljim vremenom 1:30:431 na treningu u klasi Supresport trku Boban Lazić je trkuzavršio na jedanaestom mestu sa najboljim vremenom1:27:575.

Inače prvo mesto u klasi Supersport zauzeo je Ionel Pascota(FRM), drugo Tolga Uprak (TMF) i treće Trinitis Stavros (POM).

U klasi Superstock Borislav Maksimović vlasnik kluba Max racing team je sa dvadesete starnte pozicije i najboljim vremenom sa treninga 1:31:674 trku završio na petnaestom mestu, najbolje vreme na trci 1:29:877.

Miloš Milovanović iz Mass racing team-a, izgleda je rešen od početka sezone da se ni sa jednog takmičenja ne vrati bez pehara. Ponovo nam je pričino zadovoljstvo izlaskom na postolje i na Istočnoevropskom Šampionatu. Miloš je zauzeo drugo mesto na trci u klasi Superstock sa najboljim vremenom 1:22:376. Na treningu je imao najbolje vreme 1:21:917 i prvu startnu poziciju. Nekoliko krugova pred kraj trke, kada je već postala izvesna mogućnost zauzimanja prvog mesta, usporili su ga vozači koji su kasnili za krug usled loše signalizacije sudija. Miloš već sledeće nedelje ima prijavljeno učešće na trci Alpe Adria Šampionata koja će se održati u Brnu 29.06. 2008. Alpe Adria je Šampionat na koji je inače ove sezone koncentrisan i kao i do sada voziće u dva klase Superstock i Superbike.

U klasi Superstock prvo mesto je zauzeo Martin Choy(BFM), drugo Miloš Milovanović(OSK) i treće Kontomaros Konstantin (POM).

Samo takmičenje u Serresu bila je jako naporno, što zbog visoke temperature (temperatura asfata 56c) a što zbog iznenađujuće loše organizacije. Ali i pored toga Serbian Racing Group se vraća više nego zadovoljan odličnim plasmanom naših vozača u klasi Supersport obzirom da su vozili Stock motore, naravno i osvojenim peharom.

Marija Simic
Serbian Racing Group

Istočno evropski šampionat - Druga trka, Serres Grčka Istočno evropski šampionat - Druga trka, Serres Grčka Istočno evropski šampionat - Druga trka, Serres Grčka Istočno evropski šampionat - Druga trka, Serres Grčka