Aple Adria - Osma trka, Brno

Postavi na
02.09.2008.

Na osmoj trci Alpe Adria Šampionata koja se održala u Brnu 31.08.2008. Serbian Racing Group predstavljali su Miloš Milovanović iz Mass Racing Team-a i Nikola Buljić iz NB Racing Team-a.

U Subotu na zvaničnim klasifikacijama Milovanović je zauzeo četvrtu startnu poziciju u klasi Superbike sa vremenom 2:03.911. Ispred njega su se našli na prvoj Andras Meclau 2:02.331, drugoj Milos Cihak 2:03.578 i trećoj Berto Camlek 2:03.864.
U klasi Superstock Miloš je zauzeo treću startnu poziciju sa vremenom 2:05.293. Ispred njega su se našli na prvoj Fabrizio Pellizzoni 2:05.236 i na drugoj Berto Camlek 2:05.278. Nikola Buljić je u klasi Superstock 600 zauzeo 25. startnu poziciju sa vremenom 2:18.661

U nedelju prvi je startovao Nikola Buljić u klasi Stsp600 i zauzeo 20. mesto sa najboljim vremenom 2:17.472. Zatim je startovala klasa Superstock 1000 gde je Milovanović zauzeo treće mesto sa najboljim vremenom 2:05.845. Ispred njega su se našli Berto Camlek na drugom mestu 2:05.443 i Fabrizio Pellizzon na prvom 2:05.667.

U klasi Superbike došlo je do neočekivanog pada u prvom krugu usled čega Miloš nije bio u mogućnosti da završi trku. Bez obzira, prvi pehar u ovoj sezoni u klasi Superstock koja je po malo bila zapostavljena u odnosu na klasu Superbike doneo je mnogo radosti našem takmičaru i timu.

’’Dobar rezultat u klasi Superstock je bio stimulisan željom da što bolje upoznam ovu stazu na kojoj ću sledeće godine učestvovati na svetskom Superbajku. Drago mi je što sam na treningu uspeo da postignem dobra vremena u obe klase. Iskreno rezultat u klasi Superstock je neočekivano dobar i veoma sam zadovoljan iz razloga što sam startovao treći i trku završio kao treći i što je razlika u vremenima između prvog, drugo i mene bila u stotinkama.

Posle kvalifikacionog treninga u Superstock klasi, bio sam siguran da ću ostvariti i dobro vreme u klasi Superbike. Vreme koje sam ostvario na treningu 2:03 deli me od vremena najboljih svetskih trkača u ovoj klasi za samo tri sekunde. Očekivao sam mnogo od trke u klasi Superbike, cilj mi je bio da u samoj trci napravim još bolje vreme i naravno izlazak na podijum. Na samom startu sam uspeo već u prvoj krivini da zadržim drugu poziciju i držim priključak Andrasu Meclau, što mi je i bio plan kako bi se odvojio od druge grupe gde se nalazio moj trenutni rival u generalnom plasmanu Berto Camlek. Prvi krug nisam uspeo da završim jer sam u sedmoj krivini imao takozvani katapult i težak pad. Od motora skoro da ništa nije ostalo. Na sreću nisam imao ozbiljnijih povreda i pokušaću da se što pre oporavim i spremim za završnu trku AA Šampionata koji me očekuje 07. Septembra u Mađarskoj na stazi Hungaroring.’’ kaže Milovanović.