autopromet

Alpe adria šampionat - Šesta trka, Most

Postavi na
01.08.2008.

Šesta trka Alpe Adria Šampionata koja se održala u Mostu bila je veoma uspešna za Miloša Milovanovića takmičara Mass Racing Team-a. Usled preklapanja termina u kalendaru trka, pažnja Miloš Milovanović je bila usmerena prema Centralnoj Evropi gde se u Mostu održavao Alpe Adria Šampionat...

Naime već u subotu na kvalifikacionom treningu Miloš je zauzeo odlične startne pozicije u obe klase u kojima je prijavio učešće – u klasi Superstock 1000 sedmu startnu poziciju dok je u klasi Superbike, koja je primarna za njega ove sezone, bio treći na startu gde mu je kako kaže za stotinku izmakla druga startna pozcija. Takmičarski dan za Milovanovića zvanično je počeo u 14:20 kada je startovala klasa Superstock 1000. Posle 12 krugova na stazi dužine 4,219km, Miloš je sa najboljim vremenom 1:39:791 zauzeo šesto mesto od ukupno 27 takmičara. Ovo je do sada njegov najbolji plasman u klasi Superstock. Prvo mesto zauzeo je Andras Meclau iz Austrije sa vremenom 1:38:005, drugo mesto Petr Cermak iz Češke vreme 1:38:502 i treće David Juhasz iz Mađarske vreme 1:39:597. Klasa Superbike donela je daleko više razloga za slavlje obzirom da je Milovanović zauzeo drugo mesto. Posle 13 krugov a sa ukupno 29 takmičara koji su učestvovali u ovoj klasi Milovanović je prezadovoljan plasmanom kao i činjenicom da se kući vraća ponovo sa dva pehara obzirom da se ova trka bodovala i za Austrijski Šampionat gde je takođe zauzeo drugo mesto. Prvo mesto u klasi Superbike zauzeo je Andreas Meclau vreme 1:37:213, drugo Milovanović 1:38:189 i treće Milos Cihak iz Češke 1:38:925.

Do sada najbolja trka za mene što se obe klase tiče. Prvi put drugo mesto na Alpe Adria Šampionatu u klasi Superbike gde sam od početka sezone osvajao treća mesta, velika je motivacija borbe za poziciju u generalnom plasmanu Šampionata. Što se same trke u klasi Superbike tiče, ono zbog čega sam izuzetno zadovoljan je da sam ostvario ovako dobar plasman i bio ispred tako reći domaćih takmičara koji ipak ovu stazu poznaju mnogo bolje nego ja. Čak sam u nekoliko krugova izbio i na prvo mesto ispred Andreasa M. Sve u svemu odličan vikend ali nema opuštanja jer su ostale još tri trke do kraja Šampionata- rekao je Milovanović.

Sledeća trka koja očekuje Miloša Milovanovića je sedma trka Alpe Adria Šampionata u Rijeci 17. Avgusta.