autopromet

ALPE ADRIA - REZULTATI PRVE TRKE

Postavi na
13.05.2008.

Trkom koja se održala u Rijeci 10.-11. maja na stazi Grobnik u organizaciji Auto Moto Društva „Kvarner“ iz Hrvatske tvoren je Alpe Adria Šampionat u sezoni 2008...

Zvanični trening je održan u subotu. Na osnovu vremena ostvarenih na treningu naši takmičari su zauzeli sledeće startne pozicije:

Miloš Milovanović u klasi Superstock 10 pozicija- vreme 1.33.0 i u klasi Superbike 4 pozicija- vreme 1.32.4
Miloš Nešić u klasi 600sst 36 pozicija, vreme 1.40.5
Marko Stošic u klasi 600stsp 28 pozicija, vreme 1.38.1

Od takmičara koji su još prijavili učešće na trci, Slobodan motoović zbog male nezgode na treningu nije bio u mogućnosti da učestvuje na trci a Boban Lazić je bio sprečen da učestvuje na takmičenju.

U nedelju 11. maja posle warm up-a, trka je zvanično otvorena u 12:30h. Prva je startovala klasa 600 gde je Miloš Nešić završio na 29. mestu, dok Marko Stošić usled nezgodnog pada u prvim krugovima nije uspeo da završi trku.

Sledeća klasa koja je startovala je Superstock 1000 gde je naš takmičar Miloš Milovanović zauzeo 11. mesto. Prvo mesto u ovoj klasi zauzeo je Berto Camlek (SI), drugo Fabrizio Pellizzon (I) a treće Andreas Meklau (A).

Već u 15h startovala je klasa Superbike gde nam je Miloš Milovanović doneo veliko zadovoljstvo zauzevši treće mesto. Prvo mesto u ovoj klasi zauzeo je Andreas Meklau (A) a drugo Berto Camlek(SI). Kako su članovi SRG-a nosioci Austrijske licence, Miloš je bodovan i za Austrijski Šampionat usled čega je usledio još jedan izlazak na postolje ali ovog puta na drugo mesto.

Po bodovnom stanju u Austrijskom Šampionatu, Miloš je posle dve održane trke trenutno prvi u klasi Superbike.

Pored odličnih rezultata-dva pehara, pozitivnoj atmosferi na Grobniku doprinelo je i iznenađujuće veliki broj prijatelja i skoro sve kolege takmičari iz Serbian Racing Groupa koji su bodrili naše takmičare.

Tri pehara za samo mesec dana – dva druga i jedno treće mesto, kao i pojačanje članstva za još jednog takmičara – Svetozar Vojvodić koji će voziti za Duka Racing Team, razlog su da Serbian Racintg Group bude više nego zadovoljan početkom sezone.