autopromet

Aleksandar Stanković treći i usled problema!

Postavi na
26.06.2009.

11.06 je vožena trka otvorenog prvenstva Hrvatske u selu Kozarevac kod Podravske slatine. Na trci su učestvovali takmičari iz Hrvatske, Srbije i Slovenije. Od naših takmičara učešće su uzeli Aleksandar Stanković iz Zemuna i Petar Ivačković iz Pančeva, obojica u klasi 85cc.

Aleksandar Stanković je imao problema tokom kvalifikacionog treninga pošto mu je prilikom jednog od doskoka pukao ram na motociklu KTM. Motocikl se bukvalno presekao na pola ali Aleksandar je imao velike sreće i ostao je nepovređen.

Usled loše startne pozicije Aleksandar je ipak odličnom vožnjom uspeo da trku završi kao trećeplasirani i da se domogne postolja iza Hrvata Luke Križnika i slovenca Kovačića.

Aleksandar Stanković već dugo godina vozi uspešno Srpski i Hrvatski šampionat. U protekloj 2008. godini je u generalnom plasmanu Srbija Opena zauzeo prvo mesto u svojoj klasi dok je u Hrvatskom šampinatu bio drugi u generalnom plasmanu takođe u svojoj klasi 85cc.

Ove sezone u šampionatu Hrvatske sreća nije bila na njegovoj strani obzirom da je dve trke umesto na postolju, kao po običaju, trku završavao u hitnoj pomoći.

Trenutno zbog pehova koje je ima u velikom je zaostatku u generalnom plasmanu za vodećim ali ako ne bude pehova ipak ima velike šanase da osvoji treće mesto u generalnom plasmanu šampionata Hrvatske.

U našem šampionatu, Šampionatu Srbije u moto krosu, Aleksandar Stanković ubedljivo dominira u trkama prvenstva i pozivnim trkama koje su do sada održane. Od tri trke koje su do sada održane osvoji je 2. prva i 1. treće mesto.

Aleksandar Stanković treći i usled problema! Aleksandar Stanković treći i usled problema! Aleksandar Stanković treći i usled problema! Aleksandar Stanković treći i usled problema!