autopromet

Rins bolji od Markesa za drugu pobedu ove sezone

Postavi na
26.08.2019.

Vozač Suzukija, Aleks Rins, uspeo da fantastičnim potezom u poslednjoj krivini pobedi MotoGP šampiona, Marka Markesa i tako osvoji gran pri Velike Britanije na Silverstounu.

Rins je na kraju prošao kroz cilj sa 0,013 sekundi prednosti nad svojim zemljakom, koji je tako ostao bez pobede, koju na ovoj stazi čeka još od 2014.

Ovo je Rinsova druga pobeda u MotoGP karijeri, nakon trijumfa u Ostinu.

Treće mesto je pripalo Vinjalesu, koji je za vodećim dvojcem zaostajao 0,6 sekundi. Daleko iza, na četvrtom mestu, bio je Valentino Rosi, kojem ni start iz prvog reda nije uspeo da donese mesto na podijumu.

Markes je "pol" poziciju pretvorio u rano vožstvo, ispre Rosija, dok je iza njih došlo do incidenta u kojem su učestvovali Fabio Kartararo i Andrea Doviciozo.

Naime, nakon Kartararovog pada, na njegov motocikl je naleteo Dovi, koji je potom prebačen u bolnicu.

Rins je nakon toga izbio na treće mesto, da bi već uskoro pretekao i Rosi i izbio na poziciju broj 2.

Mladi as Suzukija je veći deo trke proveo preteći Markesa. U devetom krugu je uspeo i da ga pretekne, ali je to vođstvo kratko trajalo. Međutim, Markes nije uspevao da se "otrese" Rinsa.

Pažljivo je Rins čekao svoju priliku i u poslednjem krugu ju je iskoristio.

Ipak, iako nije pobedio, Markes je uvećao svoju prednost nad Doviciozom i ona sada, sedam trka pre kraja, iznosi 78 poena.

Franko Morbideli je osvojio peto mesto, ispred domaćeg vozača, Kala Kračloua, Danila Petručija i Džeka Milera.

Pol Espargaro je osvojio deveto mesto za KTM, Janone je kroz cilj prošao kao deseti, dok je Aleš Espargaro nastup završio zbog mehaničkih problema s motociklom. Žintoli je 12. mestom doneo 4 poena svom timu, dok je Lorenco na svom prvom nastupu još od trke u Barseloni stigao do 14. mesta.

Naredna trka u šampionatu se 15. septembra vozi za veliku nagradu San Marina.