Postavi na
10.07.2019.

Glasine su ipak bile tačne, a juče smo dobili i zvaničnu potvrdu: Marko Melandri se povlači na kraju sezone.

36-godišnjak je trenutno deveti u WSBK šampionatu, a osim svetlih trenutaka na Filip Ajlendu i Heresu, ova sezonu neće pamtiti po dobru.

"Nije bilo lako doneti ovakvu odluku. Razmišljao sam tome dosta dugo i pred trku u Imoli sam prelomio", poručio je Melandri.

"Još uvek sam konkurentan i misli da je bolje da sada stanem, dok još uživam u vožnji. Ovom odlukom sam skinuo veliki teret sa sebe. Do kraja sezone želim da ostvarim što bolje rezultate, delimično zbog sebe, ali najviše zbog ljudi iz GRT Yamaha tima koji su verovali u mene."

S 15 godina, Melandri je postao najmlađi vozač koji je osvojio gran pri trku (u kategoriji 125 kubika), a taj rekord je na snazi ostao čitavu deceniju. U svojoj drugoj GP sezoni, Melandri je za svega 1 poen ostao bez naslova.

2002. je osvojio titulu u klasi 250 kubika, gde je na putu do naslova pobedio na devet trka.

Naredne godine je prešao u MotoGP, gde je 2005. ostvario svoj najbolji rezultat karijere. U generalnom plasmanu je bio drugi, iza Valentina Rosija. Pobedio je na dve trke u sezoni, uz sedam podijuma.

2011. je prešao u WSBK i svojoj debitantskoj sezoni je osvojio drugo mesto. Naredne sezone je s BM-om bio treći.

U WSBK-u se 75 puta našao na podijumu, od kojih 22 puta kao pobednik, što ga čini jednim od najuspešnijih vozača u šampionatu.