Lorenco doneo prvu pobedu za Ducati, šampion bez bodova

Postavi na
03.06.2018.

Konačno, reći će navijači Horhe Lorenca, koji je danas stigao do svoje prve pobede za Ducati, ujedno i svog prvog trijumfa nakon Valensije 2016.

Pobeda na Muđelu je Špancu šesta na poslednjih osam trka na ovoj stazi, a za Ducati je prva nakon 2009. i slavlja Kejsija Stonera.

Osim premijerne pobede Lorenca u crvenom kombinezonu, trku je obeležio udes aktuelnog šampiona, Marka Markesa, koji je uspeo da završi nastup u Italiji, ali bez poena.

Lorenco je trku počeo s druge pozicije, a rano je izbio u vođstvo, ispred favorita domaće publike i jučerašnjeg osvajača „pol“ pozicije, Valentina Rosija, dok je Markes sa šestog mesta u prvog krugu uspeo da stigne do treće pozicije.

As Honde je do početka trećeg kruga izbio na drugo mesto i pritisnuo lidera Lorenca. Ali u petom krugu, Španac je izgubio kontrolu nad prednjim delom motocikla – bilo je to pred ulaskom u krivinu Skarperija – i završio je na šljunku pored staze.

Lorenco je ostao u vođstvu, ispred Rosija i Dovicioza, koji je u sedmom krugu pretekao Rosija i izbio na mesto broj 2. U tom trenutku, Lorenco je imao prednost od 0.7 sekundi, da bi do 13. kruga ona iznosila sekundu i po.

Trostruki svetski prvak je uspeo da održi vođstvo do kraja trke i tako stigne do svog 45. trijumfa u „premijernoj klasi“. Doviciozo je kroz cilj prošao drugi, 0,259 sekundi ispred Doktora.

Rosi je do trećeg mesta sitigao nakon dosta borbe sa Janoneom, Rinsom i Petručijem. Bio je Petruči i treći u jednom trenutku, ali je u završnici „pao“, ostavivši svoje zemljake da se bore za treće mesto.

Rins je kroz cilj prošao peti, ispred Kračloua koji je tri kruga pre kraja pretekao Petručija. Vinjales je bio osmi, uspevši da se odupre napadima Bautiste, dok se među deset najbržih još našao i Žoan Zarko.

Poene su još osvojili Pol Espargaro, Hafiž Sijarin, Tito Rabat, Bredli Smit i Franko Morbideli.

Markes se vratio u trku, ali je na kraju bio 16, 12 sekundi iza Morbidelija.

I drugi vozač fabričke ekipe Honde je ostao bez poena , nakon incidenta sa Nakagamijem u prvom krugu. U prvom krugu su trku završili i Skot Reding i Karel Abraham, dok su Miler i Liti to učinili krug kasnije.

Aleš Espargaro je bio primoran da se povuče u završnici trke.

Naredna MotoGP trka se vozi za dve sedmice u Kataloniji.