Banjaja šokirao Markesa i ugrabio pol u Le Manu
Kvalifikacije za Veliku nagradu Francuske na stazi „Bugati“ u Le Manu donele su upravo ono što ljubitelji MotoGP šampionata očekuju od jednog od najvažnijih vikenda sezone – vrhunsku borbu za svaki hiljaditi deo sekunde, agresivne napade na granici mogućeg i još jednu demonstraciju snage fabričkog Dukatija. U centru pažnje našao se Frančesko Banjaja, koji je u samom finišu kvalifikacija stigao do pol pozicije i tako poslao jasnu poruku rivalima pred nedeljnu trku.
Aktuelni šampion odvezao je gotovo savršen krug i uspeo da nadmaši Marka Markeza, koji je tokom većeg dela sesije delovao kao vozač kojeg će svi juriti. Španac je prethodno oborio rekord staze i pokazao da se iz vikenda u vikend sve bolje privikava na Dukati, ali je Banjaja u završnom pokušaju pronašao dodatni ritam i preuzeo prvo mesto u trenutku kada je pritisak bio najveći.
Razlika između dvojice vozača bila je minimalna, što dovoljno govori o intenzitetu borbe koja se očekuje i u trci.
Prvi startni red kompletirao je Marko Beceki na Apriliji, potvrdivši da italijanski tim ozbiljno konkuriše Dukatiju na tehnički zahtevnoj francuskoj stazi. Beceki je tokom celog vikenda bio među najbržima, a odličan tempo pokazao je i u simulacijama trke, zbog čega će sigurno imati važnu ulogu u borbi za podijum.
Posebnu pažnju domaće publike privukao je Fabio Kvartararo, koji je uspeo da se probije među vodeće i donese Jamahi preko potrebno samopouzdanje. Francuz je maksimalno iskoristio podršku sa tribina i izborio start iz trećeg reda, dok je Pedro Akosta još jednom pokazao zašto ga mnogi smatraju budućnošću MotoGP šampionata. Mladi vozač KTM-a nastavio je niz impresivnih vožnji i bez straha se uključio u duel sa daleko iskusnijim rivalima.
Le Man je još jednom potvrdio reputaciju staze koja ne prašta ni najmanju grešku. Promenljivi uslovi, veliki broj brzih promena pravca i kratke razlike između vozača nagoveštavaju trku u kojoj strategija, izbor guma i kontrola tempa mogu biti presudni koliko i sama brzina. Sa Banjajom na pol poziciji, Markezom odmah pored njega i Becekijem koji vreba svoju priliku, Velika nagrada Francuske ima sve preduslove da donese jedan od najuzbudljivijih MotoGP okršaja dosadašnjeg toka sezone.
Najcitanije
Najnovije
Najkomentarisanije
Moto trkom ``Nagrada Srbije - Kraljevo 2016`` nastavlja se šampionat
Na stazi Beranovac kod Kraljeva ... Detaljnije »














