autopromet

Staničić rutinski do pobede u Baljaluci

Postavi na
12.06.2011.

Treća trka Otvorenog šampionta Srbije u brzinskom motociklizmu koja je održana na auto motodromu Zalužani nadomak Banjaluke bila je u znaku žestokoih borbi za svako mestu na pobedničkom podijumu.

U najjačoj klasi 1000 štok sport, koja je ubedljivo bila najuzbudljivija prvo mesto osvojio je Željko Staničić, akutelni šampion Srbije, ispred gosta iz Hrvatske Vedrana Močiboba i Slovenca Alberhta Romana.

- Srećan sam zbog prvog mesta na trećoj trci sezone koja je održana u Zalužanima, ali se u isto vreme ne radujem previše, jer nisam imao pravu konkurenciju. Bojan Majkić koji je na subotnjem treningu imao prvo vreme i ujedno postavio novi rekord staze nije vozio zbog kvara na motoru. Miloš Milovanović nije vozio, ali je gledao, dok su Nenad Petrović i Dragolsav Perišić zbog preloma noge, odnosno ruke, bili opravdano sprečeni. Petrović je doduše sa nogom u gipsu bio u publici, ali ga ja više volim kada je stazi. Mislim da sam ovom pobedom u Banjaluci, osigurao odbarnu titule, ali ne želim unapred da se radujem – rekao je odmah posle trke Staničić.

Čast da otvore treći takmičarski vikend pripala je takmičarima klase 600 hepening, koji su žestokom vožnjom tokom 12 krugova svojski zagrejali nekoliko hiljada posmatrača. Iz kruga u krug, bilo je neprekidnog preticanja i stalne neizvesnosti, ko će se popeti na najviši stepenik pobedničkog postolja. Na kraju prvo mesto osvojio je Frano Jelović, drugo Darko Radonjić, a treće Aleksandar Sinđelić.

U klasi 1000 Hepening, prvo vreme na treningu imao je Draženko Tintor, organizator i takmičar, koji je znalački iskoristi prednost pol pozicije i poveo trku. Već u petom krugu, zbog problem sa zadnjim pnumatikom morao je da popusti gas i prepusti vodeću poziciju Mariju Nikoliću, koji se do poslednjeg krugog borio sa Lukom Kajunićem za prvo mesto.

Treća trka dana klasa 600 super sport, ako je suditi po reakciji gledalaca bila je najuzbudljivija. Nenad Stojanović, Marko Stošić, Albeht Roman i Vulić Slobodan su tako žestoko prašili po uskoj i broj stazi, da su na trenutke i svoje kolege pored staze ostavljali bez daha. Posle 14 krugova prvo mesto osvojio je Alberht Roman, drugo Marko Stošić, a treće Slobodan Vulić.

Osnovna klasa do 125 kubika SP pripala je braći Jovanović, Đorđu i Marku, koji su znalači iskoristili propuste konkurenciji i završili rame uz rame na pobedničkom postolju, dok se Jovica Lubura popeo na najniži stepenik. U SP junior Najbrži je bio Marko Savčić, druga je bila Vanja Jelisavčić, a treći Nikola Stanković.