autopromet

Šampionat Srbije: Druga trka, Nagrada Kragujevca 2009

Postavi na
21.07.2009.

Za vikend je na stazi Beranovac kod Kraljeva vožena druga trka koja se boduje za šampionat Srbije u brzinskim moto trkama. Organizator trke bio je Auto Moto Karting klub ’’Divlji’’ iz Kragujevca.

Takmičari su nastupili u klasama 125SP, moto-hepening 600, moto-hepening 1000, 600SS i najjačoj klasi 1000SS. Vremenski slovi za trku su bili odlični što je doprinelo da se okupi i veliki broj ljubitelja moto trka koji su imali šta da vide i uživaju u odličnim trkama.

Prvi su nastupili vozači u klasi 125cc. U ovoj klasi je pobedio Jovanović Đorđe. Drugi je trku završio Stanković Nikola dok je kao trećeplasirani stigao Ljumović Nikola.

Drugi su nastupili vozači klase moto hepening 600. Prvo mesto je osvojio Stanić Vladimir koji je trjumfovao ispred Šabanagić Almira i Zorić Balše.

Treća trka je bila trka u klasi moto hepening 1000. U ovoj klasi prvo mesto je pripalo Milivojević Miroslavu, drugi je trku završio Milenković Ivan dok je kao trećeplasirani stigao Perišić Nenad.

Kao četvrti su startovali vozači klase 600SP gde je ponovo ubedljivo trijumfovao 19.godišnji Marko Stošić, vozač Srbian Racing Group-a. Marko je odličnim startom poveo trku i sigurnom vožnjom tokom cele trke stigao ubedljivo prvi na cilj ispred Stanić Vladimir i Zorana Jovanovića.

Vozači najjače klase, 1000 Stock sport, nastupili su kao po običaju na kraju trkačkog dana. Ova trku je obeležila velika borba Nenada Petrovića i Željka Staničića u kojoj je Željko trijumfovao. Nenad Petrović je odličnim startom sa treće starne pozicije trku poveo ispred željka Stanišića i Dragoslava Perišića. Uspešno je uspevao da odoleva napadima Željka Stanišića sve do nekoliko kruga pre samog kraja trke kada je Željko preuzeo vodeću poziciju i trku zavrio ne prvom mestu. Trećeplasirani je stigao Perišić Dragoslav.