autopromet

Naši vozači uspešno završili trkački vikend na Seresu

Postavi na
18.04.2018.

Za vikend je na stazi Seres vožena prva i druga trka Balkanskog šampionata u disciplini Roadracing. Obe trke su se ujedno bodovale i za nacionalni šampionat Srbije.

Više od 100 najboljih balkanskih vozača okupilo se na ovoj trci u grčkom Seresu gde su odmerene snage na samom početku sezone.

Iz naše zemlje učešće je uzelo 14 naših takmičara koji su se takmičili i uspešno završili obe trke ovog vikenda.

Nenad Petrović Šone koji je vozio u najjačoj klasi ovog šampionata osvojio je 5. mesto u prvoj trci koje je ujedno bilo i prvo mesto u nacionalnom šampionatu. U drugoj trci zbog zbog lošijih guma nije mogao da se bori za medalju u borbi za Balkanski šamionat dok je u nacionalnom šampionatu ponovo zauzeo prvo mesto.

nenad petrovic seres

Prva trka u subotu je od samog starta krenula žestoko a Nenad je bio u borbi za 4 mesto. Tokom duela bio je "isečen" od strane jednog grčkog vozača, pa kako ne bi došlo do kontakta Nenad je izleteo sa staze. Posle izletanja vratio se na stazu ali tek kao 15. Dobrom vožnjom iz kruga u krug prestizao je protivnike i trku završio kao 5 u generalnom plasmanu.

sone divlji trke

Zadovoljan sam prvim svojim nastupom ove godine i svojim plasmanom. Dva prva mesta u nacionalnom i 5. mesto na Balkanskom je odličan rezultat, da nije bilo incidenta na prvoj trci mogao sam možda i među prva 3. - Izjavo je Nenad Petrović Šone za naš sajt.

kosta jovanovic seres

Novajlija moto trka Kosta Jovanović, kome su ovo bile druga i treća trka u životu, ostvario je odličan rezultat osvojivši dva druga mesta na Balkanskom šampionatu i ujedno dva prva mesta u nacionalnom šamionatu. Kosta je prošle godine ušao u svet moto trka kada je vozio svoju prvu trku u životu. Odlična vožnja i rezultati koje je ostvario govore da smo dobili jednog novog talentovanog vozača od koga se u budućnosti puno očekuje.

kosta jovanovic trke

Dobre trke i dobre borbe među vozačima je ono što je na mene ostavilo najveći utisak. Pred sam put nisam imao velika očekivanja, ali na stazi je sve išlo kako treba. Pravio sam dobre krugove i dobra vremena. Nedostatak mog trkačkog iskustva je presudio jel nisam pratio table sa vremenima i nisam znao koliko ima još krugova do kraja. Kasno sam krenuo u poslednji napad što me je koštalo prvog mesta. Sve u svemu veoma sam zadovoljan. - Izjavio je Kosta Jovanović za sajt Moto Berza.