Moto magazin moto vesti
CFMoto Srbija
voge motocikli

moto delovi i oprema pontis

motorland

Gime za skutere

Rosi od naredne sezone u Petronas timu!

Postavi na
28.09.2020.

Najzad, postignut je dogovor između Petronasa i Valentina Rosija, koji će naredne sezone voziti za Yamahinu satelitsku ekipu, zajedno sa svojim zemljakom i nekadašnjim štićenikom, Frankom Morbidelijem.

 

Rosi je potpisao jednogodišnji ugovor.

 

Bili su ovo naporni pregovori, koji traju još od početka godine, kada se pojavio očigledan problem: kako tri vozača ugurati u fabričku ekipu.

 

Naime, kako je Ducati jurio i Vinjalesa i Kvartarara, jedini logični sled je bio da japanska ekipa ponudi novi ugovor Špancu, a da Francuza prekomanduje u fabrički tim.

 

Tome je pomogla i Rosijeva želja da sačeka prvih 5, 6 trka u sezoni pre nego što donese odluku o eventualnom ostanku. Nakon Kvartararovog potpisa, Yamaha je Rosiju ponudila da ostane u Petronasu, gde bi vozio M1 fabričkih specifikacija.

 

U suštini, to je značilo da su Rosi i Petronas osuđeni jedan na drugog, ako takav izraz možemo da iskoristimo za najuspešnijeg vozača premijerne klase i najbolji satelitski tim u MotoGP-u.

 

Obe strane su imale svoje zahteve: Rosi je hteo da sa sobom dovede celokupnu ekipu ljudi, dok je Petronas hteo samo šefa ekipe Davida Munjoza i glavnog inženjerea Matea Flaminjija. Uz to, trebalo je rešiti i pitanje sponzora na obe strane.

 

Nakon Hereza je postalo jasno da će Rosi moći da dovede samo pomenutu dvojicu i trenera Idalija Gavira.

 

Oko ostalih uslova se od tad pregovara, dok su finalni detalji utanačeni u sedmici između dve trke na Mizanu. Rezultat svega toga je potpisivanje ugovora u Barseloni.

 

Rosijev odlazak iz tima je ostatak njegove ekipe dovelo u nezgodan položaj. Naime, mehaničari Aleks Brigz i Brent Stivens će ostati bez posla u Yamahi, pre svega zbog troškova putovanja. Naime, Brigz živi u Australiji, a Stivens na Novom Zelandu i između trka su kod kuće. Amerikanac Mark Elder i Belgijanac Bernanr Ensio će, najverovatnije, ostati u Yamahi.

 

Činjenica da je ugovor potpisan na jednu godinu je bio još jedan razlog zašto Petronas nije želeo celokupan Rosijev tim ljudi. Eventualnim Rosijevim odlaskom u penziju i oni bi napustili tim, što bi tražilo dovođenje novih zaposlenih. Nakon velikih ulaganja na početku prošle sezone, Petronas nije želeo da troši dodatna sredstva na to.

 

Hoće li 2021. biti poslednja godina u premijernoj klasi za Rosija? Još uvek je rano reći. Osvojio je podijum ove godine i smatra da može još više, mada ga je pad na trci u Barseloni poprilično udaljio od borbe za naslov.

 

Tu je mogućnost dolaska VR46 tima u MotoGP, ali za sada je rano govoriti o Doktorovoj budućnosti. Za sada je jedno jasno: Rosija ćemo u 2021. gledati u novoj ekipi!

Nikola Lasica
Komentari (0)



Ulje za motocikle - millers oils
 Najcitanije 
  Najnovije 
  Najkomentarisanije 
MotoGP pravila dopunjena za 2017.

MotoGP pravila dopunjena za 2017.

Decembar je vreme za osvrt na za... Detaljnije »

Ažuriran MotoGP kalendar za 2017.

Ažuriran MotoGP kalendar za 2017.

Svetska moto federacija, FIM, ob... Detaljnije »

Vinjales će biti bolji od Lorenca

Vinjales će biti bolji od Lorenca

Šef Suzuki MotoGP tima, Davide B... Detaljnije »

Repsol i Honda i dalje zajedno

Repsol i Honda i dalje zajedno

Honda i Repsol su produžili ugov... Detaljnije »

Marco Simoncelli podlegao povredama

Marco Simoncelli podlegao povredama

Tužna vest dolazi sa Sepanga gde... Detaljnije »

Markez pobedio gravitaciju

Markez pobedio gravitaciju

Na testiranjima u Brnu, Mark Mar... Detaljnije »

Poginuo šampion Srbije u motociklizmu

Poginuo šampion Srbije u motociklizmu

Šampion Srbije u motociklizmu na... Detaljnije »

Evo kako se Markes spasava iz opasnih situacija

Evo kako se Markes spasava iz opasnih situacija

Markes možda nije ovog vikenda p... Detaljnije »

Nagrada Grada Kragujevca - Motorex 2011

Nagrada Grada Kragujevca - Motorex 2011

Predstojećeg vikenda, 30. i 31. ... Detaljnije »

Moto trka Ponikve 2014. - Blog uživo

Moto trka Ponikve 2014. - Blog uživo

Na stazi Ponikve kod Užica u ned... Detaljnije »

zastita motora od kradje

Proizvođač:
Model:
Kategorija:
Cena:   do  
moto garaza
benzin u krvi
segway powersports

moto gume

Motomania

Pilot sport