Nastavak GP dalekoistočne turneje: Sepang

Vozači nisu imali pošteno ni vremena da se odmore nakon Motegija, a već ove nedelje se nastavlja već tradicionalna iscrpljujuća azijska turneja sa tri vezane trke u tri nedelje.
Prvi koji je osetio ’čari’ ove dalekoistočne turneje je Dani Pedrosa, omaleni Španac i do pre nedelju dana jedini koji je mogao sustići Lorenza je na svojoj koži osetio kakve probleme možete imati ako se povredite na prvoj od tri vezane trke tako da zbog gustog rasporeda ni ovog vikenda nećemo gledati Pedrosu na HRC mašini, ali bi se on trebao vratiti na sledećoj trci u Australiji.
Što se Lorenza tiče sada je već skoro sigurni vlasnik titule Svetskog šampiona pošto mu je iz ove trke potrebno samo šest poena ne bi li osigurao titulu tako da od njega ove nedelje ne možemo očekivati neke riskantne manevre, mada se nikad ne zna. Španac sa timskim kolegom, Rossijem, ima neke nerazjašnjene račune sa prošle trke na Motegiju tako da, ako adrenalin udari u glavu, možemo svašta videti ako dođe do direktnog duela Rossija i Lorenza.
Osim njih dvojice za pobedu u ovoj trci će se sigurno boriti i Stoner koji je po pitanju samopouzdanja preporođen nakon dve uzastopne pobede plus što dolazi na pistu gde je već dva puta trijumfovao. Osim njega dosta se očekuje i od drugog vozača, na ovoj trci jedinog, HRC tima Andrea Doviziosoa koji je pre nedelju dana pokazao da može da se nosi sa najboljima, ali je ipak i dalje poprilično nekonstantan.
Što se tiče prenosa od ove nedelje će te moći pratiti sva dešavanja na trkama GP šampioanta, ali pod uslovom da imate digitalne tj. D3 tjunere SBB operatera kablovske televizije pošto će se samo na njima emiotvati ’Sport klub 3’ na kome će ići prenosi koji usled nedostatka termina ne mogu biti emitovani na ’sport klub’ kanalu. Oni koji mogu gledati SK3 će već u petak moći u direktnom prenosu od 07:55 da prate trening GP klase dok će na istom programu u subotu u direktnom prenosu od 07:55 ići kvalifiakcije dok će snimak istih na SK1 biti emitovan od 21:55. U nedelju će na SK3 od 09:10 trka ići u direktnom prenosu dok će na SK1 snimak biti emitovan od 12:00.
Miran Brujić - Moto Berza

Moto trkom ``Nagrada Srbije - Kraljevo 2016`` nastavlja se šampionat
Na stazi Beranovac kod Kraljeva ... Detaljnije »