KTM želi da se bori za titulu ove godine
2020. je bila najbolja sezona za KTM u premijernoj klasi, a vozači austrijskog proizvođača su godinu završili s tri pobede i poprilično podijuma.
U narednoj sezoni se očekuje korak dalje, a s novim vozačima i poboljšanom RC16 takmičarskom mašinom, očekuje se i borba na titulu.
„U 2020. smo ostvarili i više nego što smo planirali. Sada imamo tehničku osnovu koja će iskusnim vozačima omogućiti da se bore za što bolje rezultate, a našim debitantima da napreduju, kao što su Binder i Lekuona pokazali”, izjavio je Štefan Pirer, direktor KTM-a.
„Cilj za narednu sezonu je borba za titulu i - ako je moguće - njeno osvajanje!”
Fabrički tim predvode Migel Oliveira i Bred Binder, dvojac koji je prošle sezone ostvario sve tri pobede za KTM. Boje satelitske ekipe će braniti Danilo Petruči i Iker Lekuona.
Petruči donosi važno iskustvo iz Ducati tima, a u paru s Danijem Pedrosom, nema sumnje da će KTM biti ozbiljan igrač na stazi.
Naravno, neće biti lako, ali imajući u vidu formu KTM-a, biće potrebno malo da se kockice slože. Kako će i drugi proizvođači dati svoj maksimum, očekujemo da 2021. bude mnogo zanimljivija od prethodne sezone. Svakako će biti duža.
Moto trkom ``Nagrada Srbije - Kraljevo 2016`` nastavlja se šampionat
Na stazi Beranovac kod Kraljeva ... Detaljnije »














