autopromet

ISTOČNO EVROPSKI ŠAMPIONAT - PRVA TRKA, PLEVEN BUGARSKA

Postavi na
11.06.2008.

Prva trka Istočno Evropskog Šampionata se održala u Bugarskoj na stazi Pleven. Iz Serbian Racing Group-a na trci su učestvovali Boban Lazić, Borislav Maksimović i Stojanović Nenad iz Max racing team-a, Nikola Buljić, Marko Stošić i Miloš Nešić iz NB racing team-a...

Miloš Nešić je sa šeste startne pozicije u prvom krugu izbio na drugo mesto ali u drugoj krivini trkač koje je pokušavao da ga obiđe zakačio je njegov motor i Miloš je pao usled čega nije uspeo da završi trku.

Marko Stošić je zauzeo 15. mesto. Stošić je imao nezgodan pad na treningu tako reći katapult, ali se srećom nije povredio i učestvovao je na trci.

Nikola Buljić je imao prvo vreme na drugom zvaničnom treningu po kiši. Trku je završio na 17. mestu. Sva trojica su vozila u klasi Supersport 600 u kojoj je učestvovalo ukupno 27 takmičara.

Borislav Maksimović je vozio u klasi 1000sst i završio je trku na 20. mestu. Imao je odlično vreme na nezvaničnim treninzima.

Boban Lazic je učestvovao u dve klase. U klasi Supersport 600 zavrsio je na 18. mestu, a u klasi 1000sst na 16. mestu. U klasi 1000sst učestvovalo je ukupno 33 vozača.

Nenad Stojanović je vozio u klasi Supersport 600 i sa trinaeste startne pozicije završio kao peti, što je odličan rezultat za takmičara „Max racing team-a“ obzirom da mu je ovo prva trka u sezoni.

Kako su treninzi i warm up voženi sa gumama za Vlažnu trku zbog padavina, pred sam start trke odlučeno da trka ipak bude suva jer je neposredno pred trku prestala kiša pa su takmičari morali da menjaju gume. Generalni utisak naših takmičara je da je bilo dosta čunjeva koji su malo smetali u vožnji i da je staza bila jako klizava.

Inače organizacija trke je bila perfektna što je naravno od velikog značaja za učesnike. Kao veoma impresivno naši takmičari ističu trenutak pred otvaranje same trke, kada su se svi učesnici poređali na startu njih ukupno 180. Veliki broj takmičara znači i veliku konkurenciju što je bio samo motiv više za naše takmičare.

Sledeća trka Istočno Evropskog Šampionata održaće se 22.06.2008. u Grčkoj na stazi Serres, na kojoj su većina takmičara SRG-a već trenirali ove sezone, pa očekujemo dobre rezultate.

Marija Simić
PR SRG Group

ISTOČNO EVROPSKI ŠAMPIONAT - PRVA TRKA, PLEVEN BUGARSKA ISTOČNO EVROPSKI ŠAMPIONAT - PRVA TRKA, PLEVEN BUGARSKA