autopromet

Lorenco razočaran startom sezone

Postavi na
11.04.2017.

Horhe Lorenco priznaje da je teško prihvatiti da je već posle prvog kruga morao da završi trku u Argentini, što je bio još jedan loš nastup na Ducati MotoGP mašini.

Pošto je na svom debiju za italijanskog proizvođača u Kataru, trku završio na 11. mestu, Lorenco ništa bolje nije počeo kvalifikacije u Južnoj Americi, pa je tako u nedelju startovao s 16. pozicije.

Na samoj trci nije uspeo da stigne dalje od prve krivine, kada je zakačio zadnji točak Andree Janonea.

Lorenco je izjavio da je imao sreće, jer je Loris Baz mogao da ga "pokupi", ali da je to jedina pozitivna strana nemilog događaja na stazi Termas de Rio Ondo. Navikavanje na Desmosedici se nastavlja

– Bio je to gadan sudar – izjavio je Lorenco posle trke.

– Još od 2009 se nije dogodilo da završim trku pre prve krivine, vrlo razočaravajuće.

– Na zagrevanju sam se osećao veoma dobro, dobro sam i startovao, ali sam odlučio da u prvu krivinu uđem ka unutra, bilo je dosta motocikala i nekako sam pronašao zadnji točak Janoneove mašine.

– Sve u svemu, duboko sam razočaran celokupnim nastupom.

Lorenco je nakon Argentine 18. u prvenstvu i poslednji od osam vozača koji u MotoGP-u voze Ducati mašine.

Ovo je lošiji start sezone čak i od 2014, a ne računajući tu godinu, u proseku se nakon dve runde nalazio na drugom mestu, a u pet navrata je bio i lider šampionata.

Ne računajući 2014, prosečna prvenstvo pozicija Lorenzo nakon dva kola sa Iamaha bio je drugi, uključujući i vodeći u pet navrata.

Šampionat za mene počinje u Ostinu – poručio je na kraju Španac.