Valentino Rosi sprema iznenađenje tokom posete Džakarti

Valentino Rosi će se pridružiti vozačima svog VR46 tima, Franku Morbideliju i Fabiju di Đanantoniju, u specijalnoj poseti Džakarti u utorak, 30. septembra.
Potpuni detalji putovanja, povezanog sa promocijom indonežanske MotoGP trke od 3. do 5. oktobra i sponzora tima Pertamina, biće otkriveni „u narednim danima“.
„MotoGP tim se vraća u Džakartu kako bi otkrio iznenađenje posvećeno celoj Indoneziji“, navodi se u saopštenju VR46.
Ovaj događaj će obeležiti prvu posetu Valentina Rosija ovoj zemlji u VR46 bojama.
„Dalje informacije i detalji o planiranim aktivnostima biće podeljeni u narednim danima putem zvaničnih kanala VR46 tima i brenda Pertamina“, dodaje se u saopštenju.
Rosi, koji je odneo pobedu na Velikoj nagradi Indonezije u klasi 125 kubika 1997. godine tokom svoje prve sezone osvajanja svetskog prvenstva, kasnije je imao nekoliko popularnih PR poseta ovoj zemlji kao vozač Yamahe.
Međutim, Doktor se povukao iz trka za Veliku nagradu neposredno pre nego što se MotoGP vratio u Indoneziju, na novu stazu Mandalika, 2022. godine.
Pertamina, državna energetska kompanija, je glavni sponzor VR46 tima od 2024. godine. Indonezija je takođe bila mesto održavanja timskog predstavljanja u januaru.
Morbideli, koji vozi GP24 i di Đanantoniju, koji nastupa na GP25, trenutno su na šestom i sedmom mestu u plasmanu vozača, a do kraja sezone preostalo je još šest rundi.
Bivši vozač VR46 tima Marko Beceki završio je četvrti u prošlogodišnjoj indonežanskoj sprint trci, dok je Morbideli, tada vozač Pramac tima, bio četvrti u glavnoj trci.
Na trkama u Mandaliki pobedili su Frančesko Banjaja (sprint) i na kraju šampion Horhe Martin (glavna trka).
Nikola Lasica
Najcitanije
Najnovije
Najkomentarisanije

Moto trkom ``Nagrada Srbije - Kraljevo 2016`` nastavlja se šampionat
Na stazi Beranovac kod Kraljeva ... Detaljnije »