autopromet

Moto trka Ponikve 2014. - Blog uživo

Postavi na
10.05.2014.
Na stazi Ponikve kod Užica u nedelju 11. maja vozi se prva po redu kružna moto trka koja se boduje za šampionat Srbije. Moto se voziti pod nazivom Dan pobede - Užice 11.05 2014.

Za one koji ne mogu trku da prate uživo redakcija sajta Moto Berza će izveštavati direktno sa staze, tako da ćete moći da pratite dešavanje sa trke uživo preko našeg sajta!

U 12.00h startuje prva trka MC - 1.divizije, a nakon te, redom počinju trke u sledećim klasama:

SBKS 1000 SRB (14 krugova)

12:00 - start moto klasik divizija 1.  Posle prvog kruga vodi Dejan Pavlović, a za njim Zoran Pavlović i Zoran Vasiljević.

12:45 - Kraj trke moto klasik divizija 1 klasa 125.  Prvo mesto je zauzeo Dejan Pavlović, drugi je stigao Zoran Pavlović, a treće mesto je pripalo  Slobodanu Vasiljeviću. Kao prvi u klasi mk 50 trku je završio Karolj Kenjeres, drugi je Stevan Tatić, a treći je na cilj stigao Miloš Petković.

13:00 - Srartovala je divizija 3 prikolice.

13:15 - Pobednik divizije 3 je Dragoj Tomanović.

13:30 - Start divizije 2 moto klasik.  Trku je poveo Miroslav Stanojević.

13:45 - Kraj moto trke divizija 2.  Prvi je na cilj stigao Miroslav Stanojević. Trku je obeležio i pad Slobodana Vasiljevića.

14:00 - Start klase moto hepening 600.  Posle prvog kruga vodi Stevan Petrović, prate ga Dalibor Miletić i Martin Vugrinec.

14:22 - Kraj trke moto hepening 600.  Prvi je Stevan Petrović, drugi je Dalibor Miletić, a treći je Martin Vugrinec.

14:35 - Start trke 1000 hepening.  Prekid trke u prvom krugu zbog pada Stevana Purića i sa Stevanom je sve u redu.

15:00 - Pet kruga pred kraj odustajanje Branislava Jovanovića zbog kvara na motoru. Draženko Tintor izbija na prvu poziciju.

15:10 - Kraj trke 1000 hepening. Prvo mesto pripalo je Draženku Tintoru. Kao drugoplasirani trku je završio Dušan Đurić dok je treće mesto pripalo Draganu Stankoviću.

15:25 - Start klase 125.  Trku je poveo Martin Vugrinec. Prate ga Nikola Gajić i Dragan Mišković.

15:45 - Zavrsena trka u klasi 125.  Prvi je na cilj stigao Martin Vugrinec, drugi je trku završio Nikola Gajić dok je treće mesto pripalo Đorđu Rakicu.

16:00 - Start klase 1000 ss i 600 ssp.   Zbog manjeg broja vozača ove dve klase se voze zajedno. Posle prvog kruga vodi Miloš Milovanović koji je imao i najbolje vreme na treningu.

16:05 - Veliki peh za Miloša Milovanovića, pad u šestom krugu. U klasi 1000 ss vodi Goran Stojanović dok u klasi 600 ssp vodi Nenad Stojanović.

16:20 - Kraj trkačkog dana. U klasi 1000 ss trijumfovao je Goran Stojanović, drugi je trku završio Miloš Mijalović, a treći je na cilj stigao Dragoslav Perišić.   U klasi 600 ssp prvo mesto je zauzeo Nenad Stojanović ispred Igora Arsića i Darka Todorova.