autopromet

Rezultati druge trke šamionata Srbije - Nagrada Srbije Kraljevo 2016

Postavi na
06.06.2016.

Za vikend su stazi Beranovac kod Kraljeva vožene prva i druga trka šampionata Srbije u disciplini "Road Racing" i disciplini "Moto Clasic". Trke u disciplini "Moto Clasic" su se bodovale i za istočnoevropski šapionat.

Trke pod nazivom NAGRADA SRBIJE - KRALJEVO 2016 bile su u organizaciji Auto moto karting klub-a Divlji iz Kragujevca i Moto Saveza Srbije.

Ove godine su organizatori odlučili da se istog vikenda voze dve trke šamionata, tako da su i subota i nedelja bili dani predviđeni za trke, za razliku od ranijih godina kada je subota bila rezervisana za treninge a nedoljom su vožene trke.

U subotu 4. juna vožena je prva trka čije rezultate možete pogledati na strani rezultati prve trke moto šamionata Srbije.

U nedelju 5. juna je vožena druga trka šamionata pod nazivom "Nagrada Srbije - Kraljevo 2016".

Prvi su na stazu izašli vozači discipline moto clasic koji su vozili u dve divizije plus prikoličari.

Prvu diviziju su činili vozači u klasama MK125, MK50 i OT. Najbolji u klasi MK125 je bio Dejan Pavlović, drugo mesto je pripalo Bprku Vraniću dok je treće mesto zauzeo Slobodan Vasiljević. U klasi MK 50 najbolje vreme imao Srđan Ostojić ispred Zlatka Kostadinovića i Dragana Prokin. U klasi OT prvo mesto pripalo je Miloradu Kreziću a drugi je bio Marku Ilić.

Drugu divizuju su činile klase MK250, MK500 i OS. U klasi MK250 najbrži je bio Dejan Pavlović, drugo mesto je zauzeo Nedeljko Mrdaković a kao treći je trku završio Slobodan Vasiljević. U klasi MK500 prvo mesto je pripalo Miroslavu brubinu, drugo Slobodanu Krstiću a treće Draganu Prokinu.

Kod prikoličara prvo mesto su zauzeli Dragoj D. i Vasiljevic B, drugo mesto je pripalo Sarac C. i Gergely A, dok su treći na cilj stigli Dobric G. i Poznic D.

Nakon vozača "Moto Clasika" usledili su vozači "Road Racinga".

Prvi su startovali vozači klase 600 formula. Prvo mesto pripalo je Milanu Lovriću, koji je stigao ispred Nemanje Paunovića i Steve Sokola.

Druga trka bila je trka klase 1000 formula. U ovoj klasi je trijumfovao draženko Tintor ispred Dejana Stojkovića i Aleksandra Simidžića.

Treća trka je bila trka najmlađih vozača klase 125 SP. Nikola Gajić je bio prvi koji je stigao na cilj dok je kao drugoplasirani stigao Uroš Živković, trećeplasirani je bio Dragan Mišković.

Posladnja "Road Racing" trka dana bila je trka spojenih klasa  600 SSP i 1000 SST.

Posle starta u klasi 1000 SST trku je poveo Goran Stojanović Mrsi koji je prvu poziciju zadržao do samog kraja trke. Njega je od samog početka pratio Nenad Petrović Divlji ali nije uspeo da ga ugrozi do kraja trke tako da mu je pripalo drugo mesto. Kao trećeplasirani trku je završio Milos Mijailovic.

U klasi 600 SSP prvo mesto pripalo je Nenadu Stojanoviću Cvrletu koji je na cilj stigao ispred Predraga Isidorovića i  Veljka Kesića.

Slike sa trka pogledajte u galeriji Nagrada Srbije - Kraljevo 2016

Naredne trke (treća i četvrta) se voze ponovo na stazi Beranovac kod kod kraljeva 23-24. jula.